Účinky kosmetické masáže podle odborníků


Masáž je jedním z nejúčinnějších, ale též nejobtížnějších úkonů v odborné kosmetické péči. K zvládnutí dobře provedené masáže je třeba mnoho cviku, zručnosti, ale též citu, lehké ruky a do určité míry nadání. Má-li být masáž účinná, musí působit nejen na kůži, ale i na psychiku masírovaného.

Masáž má svůj význam hlavně při celkové péči o stárnoucí pleť. Velmi dobře působí na vrásky vzniklé únavou, které zmenšuje tím, že aktivuje výživu a zvyšuje tonus kůže. Dále se masáž uplatňuje při některých poruchách prokrvení a promaštění pleti. Čerstvé jizvy zůstanou pružnější, jsou-li preventivně masírovány.


Kontraindikací jsou záněty na kůži obličeje nebo záněty obličejových nervů.


Účinek masáže je prokazatelný!Bezprostředně po masáži je pleť teplejší, růžová-zvyšuje se prokrvení kůže. Z kožního povrchu se mechanicky odstraní zrohovatělé buňky-kůže získá svěží vzhled. Mechanickým tlakem dojde k uvolnění mazových a potních žláz a odstranění jejích výměšků. Podporuje se látková výměna v kůži a odplavují se produkty tkáňového metabolismu-kůže se čistí. Urychlení metabolismu prokrvením způsobuje snížení podkožního tuku-vhodné pro dvojitou bradu. Jemným působením na mimické svaly zmírňuje únavu a příznivě ovlivňuje celou nervovou soustavu.

Uvolňují se trapézové svaly a dochází k úlevě od bolestí hlavy. Působením na akupresurní body se harmonizuje psychika.